Wakacyjne spotkanie młodzieżowego DKK

W piątek 31 lipca 2020 roku odbyło się spotkanie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem nie było to już spotkanie online, a prawdziwe – fizyczne uczestnictwo w zajęciach. Nie było też wcześniej podanej literatury.


Moderatorki umówiły się z grupą na terenie zielonym znajdującym się w pobliżu biblioteki. Bibliotekarki zabrały ze sobą dywaniki i wszyscy usadowili się pod rozłożystym orzechem (z zachowaniem bezpiecznych odstępów od siebie). W tak sprzyjających warunkach, osłonięte od świata zewnętrznego klubowiczki (tym razem pojawiły się same dziewczyny), rozpoczęły rozmowy na temat czytanych obecnie przez siebie pozycji.

Wśród wyróżnionych książek pojawiły się takie tytuły jak: „Gołąb&wąż” Shelby Mahurin, „Ostatnia godzina” Anny Bartłomiejczyk i Marty Gajewskiej, „Riverdale. Dzień wcześniej cz. 1” Micol Ostow oraz „Dziewczyny z Danbury” Piper Kerman (książka czytana przez moderatorkę). Miło było znów móc zobaczyć się na żywo i chłonąć emocje, które pojawiają się w trakcie opowieści o świeżo czytanym świecie stworzonym przez autora powieści. Dwie godziny minęły na niczym nieograniczonych rozmowach prawdziwych wielbicielek dobrej literatury.