Przedszkolaki z Lichnów w bibliotece

W poniedziałek 15 listopada 2021 roku Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci odwiedziły dzieci z Przedszkola Naturalnego Wiśniowy Sad, którego placówka mieści się w Lichnowach. Dzieci, zapytane o to na czym polega pożyczanie odpowiedziały, że jego konsekwencją jest oddawanie. A jeżeli zepsujemy coś pożyczonego, to musimy to naprawić lub odkupić nowe.

W ten oto sposób przedszkolaki poznały główne zasady funkcjonowania biblioteki. 3-, 4-, 5- i 6-latki zostały zaproszone do założenia karty bibliotecznej oraz do przyłączenia się do projektu Mała książka – wielki człowiek. Okazało się, że w grupie jest kilkoro uczestników tego programu. Następnie dzieci wysłuchały historii Marcina Mortki „Tappi i niezwykłe miejsce” ze zbioru o tym samym tytule.

Pewnego dnia Szepczący Las obiegła plotka, że wiking Tappi zabiera wszystkich swoich zwierzęcych przyjaciół na wycieczkę, a miejsce, które mają odwiedzić jest niezwykłe. Nikt nie wiedział, gdzie mają się udać. Jedyną podpowiedzią Tappiego były słowa, że z tego miejsca wychodzi się szczęśliwym. W ten oto sposób mieszkańcy Szepczącego Lasu odwiedzili i poznali bibliotekę.

Następnie dzieci narysowały bibliotekę z regałami i kolorowymi książkami, pooglądały książki oraz zjadły drugie śniadanie. Posilone opuściły bibliotekę, by udać się na plac zabawy i autobus powrotny do Lichnów.