Jeżyki wysłuchały bajki o wiewiórkach

data dodania: 2023.02.02

W czwartek 2 lutego 2023 roku do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci zawitała grupa Jeżyki z Przedszkola Niepublicznego „Bajka” na cykliczne zajęcia z książką. Tym razem bibliotekarka zaprosiła maluchy do zapoznania się z dwójką przyjaciół – Hugonem i Heniem (wiewiórkami), bohaterami opowieści „Zdecydowanie nie lubię zimy” Fiony Barker. Przyjaciele spędzali ze sobą każdą wolną chwilę na wspólnych zabawach i przyjemnościach. Tak było do momentu nadejścia chłodnych dni. Czy przyjaźń Hugona i Henia przetrwa próbę czasu?

Historia wprowadziła Jeżyki w bardzo dobry nastrój. Zdawały sobie sprawę, że czasem jest coś, czego bardzo nie lubimy – każdy tak po prostu ma, ale mimo wszystko staramy się poukładać sprawy tak, żeby było dobrze. Nawet te mało przyjemne aktywności często są niezbędne. Przykładem jest sprzątanie, którego dzieci zdecydowanie nie lubią. Nie da się jednak bez niego funkcjonować – jest konieczne. Tak też jest ze zmianami pór roku. Są, i już.

Przedszkolaki bardzo zainteresowały się szczegółami ilustracji w książce i bardzo chciały je obejrzeć. Następnie każdy otrzymał specjalną kolorowankę z miejscem na niespodziankę/sekret. Przy kolorowaniu było wiele zabawy i prawie każde dziecko chciało mieć zdjęcie swojej pracy. Przedszkolaki zabrały swoje prace i będą one prezentem dla bliskich im osób. Serce bibliotekarza raduje się, gdy po przeprowadzonych zajęciach słyszy słowa maluchów: „Ale było fajnie”.