Wróć

Kolejne zajęcia biblioterapeutyczne

data dodania: 2022.12.13

Do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci we wtorek 13 grudnia 2022 roku przyszli uczniowie klasy IIc integracyjnej ze Szkoły Podstawowej nr 3 na cykliczne zajęcia biblioterapeutyczne.

Tym razem spotkanie odbyło się nietypowo. Na początku uczniowie zaproszeni zostali do otwarcia kolejnego wyzwania w bibliotecznym kalendarzu adwentowym, a co się z tym wiąże – do wystąpienia w specjalnym filmiku. Wszyscy byli bardzo podekscytowani i jak najszybciej chcieli zobaczyć efekt końcowy nagrań.

Następnie przyszedł czas na zajęcia. Bibliotekarka zapoznała dzieci z książką pt. „Krowa Matylda i śnieg”, którą napisał Alexander Steffensmeier. Jest to historia krowy pocztowej, której roznoszenie paczek nie bardzo wychodzi, ale czytając jej przygody każdy świetnie się bawi. Po krótkim wprowadzeniu uczestnicy zostali poproszeni o wypisanie życzeń bożonarodzeniowych, które bibliotekarka rozda zaprzyjaźnionej grupie seniorów. Dzieci przyznały, że nigdy wcześniej nie miały okazji wypisywać kartek świątecznych, więc było to dla nich nowe doświadczenie. Musieli się nauczyć, co i gdzie należy wpisywać. Na szczęście wcześniej przygotowana została ściągawka, do której każdy mógł zaglądać. Uczniowie bardzo się napracowali, więc kartki wyszły przepiękne.

Kartki pochodzą z Samorządnego Centrum Młodzieżowego, które co roku przyłącza się do ogólnopolskiej kampanii społecznej „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”, której celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie.