Mikołajowe spotkanie w Klubie Seniora „Pod Budą”

data dodania: 2022.12.06

We wtorek 6 grudnia 2022 roku bibliotekarka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach odwiedziła Klub Seniora „Pod Budą” w ramach cyklicznych spotkań z literaturą. Założeniem spotkań, które prowadzi Wioletta Karpiak, jest promowanie książki i biblioteki wśród seniorów.

Prowadząca na zamówienie seniorów przygotowała prezentację bożonarodzeniową, ponieważ klubowicze w tym czasie mieli spotkanie mikołajkowe. Na stołach stały wianki, ciasta, cukierki i owoce, a całości dopełniała choinka przystrojona własnoręcznie wykonanymi ozdobami. W trakcie prezentacji seniorzy wspominali dawne zwyczaje świąteczne, rozmawiali na temat potraw wigilijnych. Porównywali, co uległo zmianie oraz jakie zwyczaje wprowadziły młodsze pokolenia.
Seniorzy bardzo chętnie dzielili się swoim doświadczeniem, więc czas spotkania upłynął w cudownej atmosferze przyjaźni i akceptacji. Na zakończenie każdy mógł zapoznać się z książkami dotyczącymi świąt, przyniesionymi przez bibliotekarkę.

Spotkania w Klubie Seniora „Pod Budą” odbywają się dzięki zaproszeniu opiekunki klubu Iwony Skockiej. Omawiane na nich tytuły książek czekają na zainteresowanych w Wypożyczalni Literatury Pięknej i Popularnej dla Dorosłych MBP.