Pierwsze zajęcia biblioterapii w nowym roku

data dodania: 2023.01.03

W Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci we wtorek 3 stycznia 2023 roku odbyły się cykliczne zajęcia biblioterapeutyczne dla kl. IIc integracyjnej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach.

Tym razem bibliotekarka zaprosiła uczniów do przemyślenia, co według nich oznacza słowo wspólnota. Po omówieniu propozycji i wyjaśnieniu definicji, przeczytała opowiadanie pt. „Kury, czyli krótka historia o wspólnocie”, którą napisał Laurent Cardon.

Książka w śmieszny sposób opowiada o nagłym zniknięciu dwóch kur i staraniach podejmowanych podczas spotkań reszty kurzej społeczności, aby czuć się bezpiecznie. Jak to w grupach często bywa, dochodzenie do porozumienia nie jest prostą sprawą. Uczestnicy zajęć bardzo śmiali się z decyzji kurzych liderów. Niektóre z nich popierali, a inne sami by zmienili. Historia buduje napięcie, a zakończenie jest niezwykle zaskakujące. Prawie nie było osoby, której przysłowiowa szczęka nie spadłaby na dół.

Po omówieniu treści przyszedł czas na zabawę ruchową, która pokazała wspólne zainteresowania wspólnoty uczniów z kl. IIc. Prowadzącej na długo pozostanie w głowie jedna wspólna cecha grupy – informacja zwrotna, że klasa bardzo lubi przychodzić do biblioteki.