Spotkanie z pisarką Marią Judejko w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej

data dodania: 2023.03.16

W Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach w czwartek 16 marca 2023 roku odbyło się spotkanie z Marią Judejko, autorką książek "Tajemnica starej leśniczówki", Dopóty życia, dopóki nadziei. W syberyjskich lasach", "Przerwane dzieciństwo" i najnowszej "Maciek z pokolenia przełomu".

Tematem pierwszych książek autorki jest okres wojny, znalazły się w nich relacje osób, które wspominają wydarzenia II wojny światowej. Jak mówiła pisarka, poprzez tę autentyczność można uratować prawdziwą historię. Podczas spotkania pani Maria omówiła każdą ze swoich książek. Czytelnicy byli bardzo poruszeni opowieściami pani Marii, które na długo pozostaną w ich pamięci.

Na spotkaniu gościem był również Maciej Werochowski, który jest głównym bohaterem ostatniej książki pisarki. Pan Maciej swoimi opowieściami z czasów PRL-u przywołał nie tylko smutne, ale również zabawne sytuacje.