Amnestia, Biblioniespodzianka, Książki wszech czasów i…

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnicach trwa akcja Dwa tygodnie z książką, organizowana przez MBP i Stowarzyszenie LekTURa. Ma ona na celu zaakcentowanie Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, obchodzonego 23 kwietnia i Dnia Bibliotekarza, przypadającego 8 maja.

W godzinach otwarcia biblioteki zapraszamy wszystkich czytelników i miłośników książek zarówno do odwiedzenia działów MBP, jak i do wzięcia udziału w szeregu atrakcji przygotowanych z okazji Dwóch tygodni z książką. W Wypożyczalni dla dorosłych, Wypożyczalni dla dzieci i Mediatece można wypożyczyć Biblioniespodziankę, czyli zapakowaną książkę lub płytę, której tytuł i treść czytelnik pozna dopiero po zabraniu do domu. W ramach akcji powstaje ranking książek wszech czasów. Przekonamy się, jakie książki według czytelników MBP, zasługują na miano książek wszech czasów. W związku z tym w każdym dziale biblioteki, na specjalnie przygotowanych planszach można wpisać tytuł i autora książki, która powinna znaleźć się w tym rankingu. Dodatkowo obok każdej planszy znajdują się formularze. Można na nich w kilku zdaniach polecić książki, które zapadły czytelnikom w pamięci.

Od 24 kwietnia do 8 maja włącznie trwać będzie amnestia dla osób, które nie oddały książki lub płyty w regulaminowym terminie. Mogą one przyjść do siedziby biblioteki i włożyć książkę do specjalnych kartoników, które znajdują się w Kąciku szczęśliwego powrotu książki do domu na parterze budynku MBP.

Do 30 kwietnia można także wziąć udział w konkursie „Ubierz się w książkę” – więcej o konkursie.

O akcji Dwa tygodnie z książką można posłuchać na stronie Radia Weekend

.