Biblioteka na Chojnickich Dniach Fantastyki

Po raz pierwszy chojniczanie mieli okazję wziąć udział w Chojnickich Dniach Fantastyki. Dwudniowe wydarzenie odbyło się 29 i 30 września 2018 roku w hali widowiskowo-sportowej Centrum Parku.

W ramach festiwalu można było uczestniczyć w szeregu atrakcji – od spotkania z cosplayowcami po turniej gier planszowych. Podczas dwudniowego wydarzenia odbyły się również konkursy dla dzieci i młodzieży; pokaz stylizacji i mody MANGA; giełda książek, komiksów, gier i konsol; prezentacja klubów i stowarzyszeń. Atrakcją było też spotkanie z Natalią Ava Matczak, która wygłosiła dwie prelekcje. Pierwszą pt. „Wiedźmin Wiedźminowi nierówny – różnice fabularne pomiędzy grą a książką”, a drugą „To gry MMO mają fabułę? Guild Wars 2 – MMORPG z niesamowitą fabułą i nie tylko”.

Wśród tak wielu atrakcji każdy miłośnik fantasy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. Organizatorami Chojnice Fantasy Days byli: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Chojnicach, Komputronik Chojnice, Chojnice CUP, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oddział Chojnice oraz Cosplay Chojnice, a partnerami: Centrum Park Chojnice, CT Media, Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach oraz Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej. Odbędą się one pod patronem honorowym Burmistrza Miasta Chojnice.