Bibliotekarka odwiedziła przedszkolaków w Klawkowie

7 stycznia 2019 roku odbyło się kolejne spotkanie trzy-, cztero- i pięciolatków z „Leśnych Ludków”. Tym razem bibliotekarka Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci odwiedziła przedszkolaków w Klawkowie, gdzie w bardzo malowniczym miejscu mieści się ich placówka.

Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Kicia Kocia. Co z tymi śmieciami?” Anity Głowińskiej. Kicia Kocia spędza dzień z babcią i przygotowuje deser jogurtowy z truskawkami. Po skończonej pracy kotka sprząta: listki truskawek wrzuca do obierek, a kubeczek po jogurcie myje i wrzuca do kosza, gdzie znajdują się inne plastikowe opakowania. Następnie Kicia Kocia udaje się z babcią do sklepu kupić warzywa. Pamięta, by zabrać ze sobą lnianą torbę na zakupy i przeterminowane lekarstwa, które wrzuci do specjalnego pojemnika w aptece.

W drugiej części zajęć na dzieci czekało nie lada zadanie, a mianowicie segregowanie śmieci. Każdy przedszkolak losował z wielkiego worka odpady i musiał powiedzieć, z czego są wykonane oraz przyporządkować je do odpowiedniego kosza. Dzieci rozmawiały również o tym, że nie wszystko trzeba od razu wyrzucać do śmieci. Niektóre rzeczy można wykorzystać powtórnie.