Bibliotekarki odwiedziły „Baśniową Krainę”

W środę 10 października 2018 bibliotekarki Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach wybrały się w odwiedziny do Punktu Przedszkolnego „Baśniowa Kraina”. Tam przywitały je grupy Tropiciele i Odkrywcy wraz z paniami przedszkolankami.

Odwiedziny w przedszkolu były rewizytą, poprzednio bowiem maluchy były na wycieczce w bibliotece. Po krótkim przywitaniu, bibliotekarka przeczytała dzieciom tekst z książki pt. „Nie trzeba słów” Armanda Quintero. Najmłodsi dowiedzieli się z książeczki, że wszystkie zwierzątka mogą się ze sobą porozumiewać za pomocą głosu. Wiemy jaki dźwięk wydaje pies, kot, krowa, tygrys, wilk, słoń i wiele innych. Jest jednak pewne zwierzę, co do którego wszyscy mają wątpliwości. Jakie dźwięki wydaje żyrafa? Jak mała żyrafka może powiedzieć swojej mamie, że ją kocha, skoro nie wydaje dźwięku? Odpowiedź na to pytanie dla małych Tropicieli i Odkrywców była oczywista

Bibliotekarki w podziękowaniu za wieloletnie prowadzenie zajęć dla przedszkolaków z „Baśniowej Krainy” otrzymały dla biblioteki wspaniały prezent, o którym zawsze marzyły – kostki Story Cubes. Od dziś będą one służyły wszystkim małym czytelnikom oddziału. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy przedszkolakom i właścicielce przedszkola pani Beacie Meyer.