Bibliotekarki odwiedziły grupę Śmiałki ze „Skrzatów”

W środę 19 czerwca 2019 r. bibliotekarki z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach wybrały się na spotkanie z grupą Śmiałki do Przedszkola Niepublicznego „Skrzaty”. Była to rewizyta, ponieważ wcześniej grupa odwiedziła Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci.

Tym razem było to jednak spotkanie typowo czytelnicze, bibliotekarka bowiem przeczytała dzieciom książkę z serii „Przygody Fenka” zatytułowaną „Lato nad morzem”. Wspólnie prowadzona była dyskusja na temat ratowników i ich akcesoriów, wody, plaży, a nawet smarowania balsamami przeciwsłonecznymi. Śmiałki wiedzą na ten temat naprawdę wiele. Na zakończenie bibliotekarka wręczyła pani przedszkolance kolorowanki z bohaterem opowiadania, które dzieci później mogły pokolorować. Natomiast za poprowadzenie spotkania przedszkolaki wraz ze swoją panią wręczyły bibliotekarce książeczkę ze swoimi ilustracjami.
Niektóre z nich przedstawiały wspomnienia z wizyty przedszkolaków w bibliotece, a nawet same panie bibliotekarki.