Chojnickie Dni Fantastyki

W dniach od 29 do 30 września w hali widowiskowo-sportowej Centrum Parku Wodnego odbędą się pierwsze Chojnickie Dni Fantastyki, czyli Chojnice Fantasy Days. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

Organizatorami Chojnice Fantasy Days są: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Chojnicach, Komputronik Chojnice, Chojnice CUP, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oddział Chojnice oraz Cosplay Chojnice, a partnerami: Centrum Park Chojnice, CT Media, Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach oraz Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej. Odbędą się one pod patronem honorowym Burmistrza Miasta Chojnice.

W sobotę impreza rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do godz. 20.00, natomiast w niedzielę trwać będzie od godz. 10.00 do 17.00. W programie m.in. konwent cosplay, turniej Komputronik ChojniceCup 2018, akcja charytatywna, konkursy dla dzieci i młodzieży, stoiska, pokaz stylizacji i mody MANGA, giełda książek, komiksów, gier i konsol, turniej gier planszowych oraz prezentacje klubów i stowarzyszeń.

Gościem specjalnym będzie Natalia Ava Matczak, która wygłosi w sobotę dwie prelekcje: o godz. 13.00 zatytułowaną „Wiedźmin Wiedźminowi nierówny – różnice fabularne pomiędzy grą a książką”, a o godz. 15.00 „To gry MMO mają fabułę? Guild Wars 2 – MMORPG z niesamowitą fabułą i nie tylko”.

Szczegółowy program imprezy.