Co możemy powiedzieć w złości?
  • A A A
  • We wtorek 16 maja 2017 r. na cykliczne zajęcia biblioterapii do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci zawitała grupa integracyjna Jeżyki z Przedszkola Niepublicznego „Bajka”. Tym razem bibliotekarka zaprezentowała książkę pt. „Pan Brumm idzie się kąpać”, której autorem jest Daniel Napp.

Po wstępie dotyczącym bezpiecznego kąpielowego ubioru, przyszedł czas na omówienie treści książki. Pan Brumm wybrał się, jak co poniedziałek, nad jezioro, żeby wykąpać się ze swoim przyjacielem – rybką o imieniu Kaszalot. Nie mógł jednak tego zrobić, ponieważ na ich stałym miejscu kąpielowym łowił ryby Pan Wydra. Wędkarz był bardzo niezadowolony z obecności misia oraz rybki i zezłoszczony postanowił przenieść się w bardziej spokojne miejsce. Nim to jednak uczynił, nastraszył naszych bohaterów Wkurzaczem – potworem czającym się na dnie jeziora.

Po wysłuchaniu historii do końca, podczas zajęć wywiązała się rozmowa na temat mówienia nieprawdy, a szczególnie mówienia nieprawdy w złości. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak pokolorował Pana Brumma i Kaszalota przygotowanych do wchodzenia do wody.