Członkinie DKK rozmawiały o książce „Julie&Julia”

Powieść Julie Powell „Julie&Julia. Rok niebezpiecznego gotowania” była tematem spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Odbyło się ono 14 grudnia 2018 roku w bibliotece, w przedświątecznej atmosferze.

Na podstawie tej książki w 2009 powstał film „Julie i Julia. Dwie prawdziwe historie” ze znakomitą rolą Meryl Streep. Klubowiczki, które już wcześniej obejrzały ten film stwierdziły, że był on znacznie ciekawszy od książki. Scenariusz oparty został na głównym pomyśle powieści, jakim jest pisanie przez Julie, sekretarkę znudzoną pracą, bloga kulinarnego. Dodatkowo rozbudowany został wątek Julii Child, autorki wydanej w latach 60. książki kulinarnej „Doskonalenie francuskiej sztuki kulinarnej”. Poradnik ten był inspiracją dla Julie do gotowania podanych w nim potraw i pisania o tym na blogu. Czytelniczkom zabrakło w książce postaci Julii Child. A zmagania bohaterki z wykonaniem starych przepisów zgodnie z wytycznymi Julii Child nie były tak interesujące, jak w filmie.

Klubowiczki zwróciły uwagę na ideę pisania bloga, który z jednej strony pomaga Julie zmierzyć się z postawionym sobie wyzwaniem, a z drugiej strony umożliwia wsparcie osób, które czytając wpisy i komentując, utwierdzają Julie w tym, co robi. Pomagają jej też wprowadzić zmiany w dotychczasowym życiu.

Na styczniowym spotkaniu DKK panie rozmawiać będą o książce Majgull Axelsson „Dom Augusty”.