Członkowie DKK dla młodzieży rozmawiali o poradniku motywacyjnym

14 listopada 2019 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem klubowiczki rozmawiały o książce pt. „Chcę być kimś! czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone”. Autorem serii poradników motywacyjnych jest Michał Zawadka.

W pierwszym tomie omówione zostały zagadnienia: kim jestem, wiara w siebie, samodyscyplina i indywidualność. Autor, używając nowoczesnego języka, zachęca młodych ludzi, by zainstalowali w sobie niezbędne aplikacje i nad nimi pracowali. Ważne jest, by zdawać sobie sprawę ze swojej indywidualność, wierzyć w siebie, czuć się wyjątkowym, lecz cały czas dyscyplinować się i zmierzać ku wyznaczonym celom. Książka zawiera wiele przykładów z życia autora, które potwierdzają, że dzięki korzystaniu z wyżej wymienionych aplikacji można odnieść sukces w życiu.

Jedna z dziewcząt powiedziała, że tematyka nie była dla niej nowością, lecz książka pozwoliła uporządkować wiedzę, którą już posiadała. Cennym walorem poradnika jest jego szata graficzna, która jest niestandardowa i zachęca do czytania. Podczas rozmowy padło stwierdzenie, że dorośli również powinni przeczytać tę książkę.