Cztero- i pięciolatki z przedszkola „Tęczowe Misie” zajrzały do MBP
  • A A A
  • Grupa Motylki z Przedszkola Niepublicznego „Tęczowe Misie” w czwartek 16 listopada 2017 roku odwiedziła Oddział dla dzieci i młodzieży.

Na początku spotkania cztero- i pięciolatki dowiedziały się, że znajdują się w wypożyczalni książek dla dzieci. Następnie poznały, w jaki sposób można stać się czytelnikiem biblioteki oraz co należy zrobić, gdy się zniszczy lub zagubi wypożyczoną książkę. Przedszkolaki mogły też zaobserwować, jak wygląda wypożyczanie książek. Mali goście doskonale wiedzieli, jak należy dbać o książki w domu. Bardzo dobrze rozpoznawali także bohaterów popularnych opowiadań i powieści dla dzieci.
    W trakcie wizyty Motylki obejrzały również takie książki znajdujące się w bibliotece, które nie zabiera się do domu oraz dostępne egzemplarze popularnonaukowe i czasopisma dla przedszkolaków.