DKK kontynuował rozmowę o twórczości Erica-Emmanuela Schmitta

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych, który spotkał się 24 marca 2011 roku w Wypożyczalni Literatury Pięknej i Popularnej dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach, kontynuował rozmowę o twórczości Erica-Emmanuela Schmitta.

Członkinie DKK zapoznały się z kolejnymi powieściami tego francuskiego pisarza i dzieliły się wrażeniami z przeczytanych książek. Lektura utwierdziła panie w przekonaniu, że Eric-Emmanuel Schmitt jest pisarzem dającym czytelnikowi wiele wartościowych przesłań i skłaniającym do refleksji nad życiem i naturą człowieka. Stwierdziły, że warto sięgać po jego powieści.

Ponadto w czasie spotkania rozmawiano o promocji książki Andrzeja Gąsiorowskiego i Krzysztofa Steyera „Tajna Organizacja Wojskowa Gryf Pomorski”, która odbyła się dzień wcześniej w bibliotece. W promocji uczestniczyła bowiem także jedna z klubowiczek. Termin kolejnego spotkania DKK ustalono na 27 kwietnia 2011 roku. Omawianą książką będzie powieść „Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki” Mario Vargasa Llosy.