Drugie miejsce biblioteki w projekcie „Decydujesz, pomagamy”

Od 17 czerwca do 14 lipca 2019 roku można było zagłosować na inicjatywę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach pn. „Seniorzy w Sieci” w ramach programu „Decydujesz, pomagamy” ogłoszonego przez Tesco Polska.

Dzięki głosom klientów Tesco oraz czytelników na realizację naszego projektu otrzymaliśmy grant w wysokości 3000 złotych. Za otrzymane pieniądze planujemy przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu osób starszych i osób z niepełnosprawnością wzroku. Projekt zakłada przeprowadzenie kursów komputerowych z zasad obsługi komputera, korzystania z Internetu i bezpieczeństwa w sieci, w oparciu o specjalistyczny sprzęt powiększający czcionkę i ekran. Kolejnymi punktami projektu są dostosowanie strony internetowej biblioteki do obsługi przez osoby niedowidzące oraz zakupienie książek z dużą czcionką, co pozwoli powrócić osobom z dysfunkcją wzroku do grona czytelników biblioteki.

Dziękujemy wszystkim za oddanie głosów i wsparcie naszej inicjatywy.