Drugie zajęcia biblioterapeutyczne dla Jeżyków
  • A A A
  • We wtorek 7 marca 2017 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci odbyły się drugie zajęcia biblioterapeutyczne dla grupy integracyjnej Jeżyki z Przedszkola Niepublicznego „Bajka”.

Tym razem zajęcia potoczyły się w oparciu o książkę autorstwa Stephanie Blake pt. „Ja nie chcę do przedszkola”. Królik Henio (główny bohater książki) ma po raz pierwszy pójść do przedszkola i nie bardzo podoba mu się ten pomysł – pomimo, że jest superkrólikiem trochę się boi. Przedszkolaki bardzo żywo odbierały czytane fragmenty tekstu, a na zakończenie dokładnie potrafiły odpowiedzieć na pytania pani bibliotekarki. Wszyscy nauczyli się również trudnego słowa występującego w tekście – rozrabiaka. Taki właśnie był Henio.

Następnie dzieci miały do wykonania pracę plastyczną – musiały narysować jedną rzecz, którą najbardziej lubią w swoim przedszkolu. Jeżyki chętnie rysowały swoje ulubione zabawki – auta, piłki, klocki, a także instrumenty muzyczne. Niektórzy narysowali ulubionych kolegów i koleżanki, pojawiła się także droga, którą chłopiec dociera do przedszkola, a nawet regał z książkami. Na zakończenie wszyscy nauczyli się nowej zabawy ruchowej.