Drugoklasiści z SP nr 8 uczestniczyli w zajęciach czytelniczych

W czwartek 28 listopada 2019 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci uczniowie klasy IIb ze Szkoły Podstawowej nr 8 uczestniczyli w kolejnych zajęciach czytelniczych.

Spotkanie rozpoczęło się rozmową na temat szarej koperty. Drugoklasiści zastanawiali się, co może znajdować się w środku: list, rachunek za wodę, czek lub pieniądze, a może prezent. Był to doskonały moment, by przypomnieć, kto to jest nadawca, kto adresat oraz że nie wolno otwierać i czytać cudzej korespondencji. Po podjęciu decyzji, że koperta zostanie otworzona okazało się, że znajduje się w niej fotografia kota przystrojona kwiatami. Dzieci zastanawiały się, co to może oznaczać.

Następnie klasa został podzielona na cztery grupy. Zadaniem każdej było napisanie, jak kot miał na imię, gdzie mieszkał i co się wydarzyło, że list z jego wizerunkiem dotarł do biblioteki. Po wytężonej pracy twórczej wszystkie zespoły przedstawiły swoje pomysły. Czego uczniowie nie zdążyli zapisać, mogli dopowiedzieć podczas prezentacji swoich koncepcji.

Na zakończenie dzieci wysłuchały historii pt. „Akcja Jogi” Barbary Wicher z serii Książkożercy, która wyjaśniła, kto był właścicielem kota i jak do tego doszło, że jego portret znalazł się w kopercie.