Drugoklasiści z SP8 rozmawiali w bibliotece o przyjaźni

W poniedziałek 9 września 2019 roku w zajęciach w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci uczestniczyła klasa IIb ze Szkoły Podstawowej nr 8. Uczniowie wysłuchali historyjki pt. „Przyjaźń”. Autorką książki jest Astrid Desbordes, a ilustratorką Pauline Martin.

Pewnego dnia w klasie Archibalda pojawia się nowy kolega o imieniu Sam. Jak się okazuje, problemem nie jest to, że jest on nowy, tylko że jest inny. Wszystko w jego wykonaniu jest inne. Zamiast bawić się ze wszystkimi w berka, on patrzy w niebo. Przebywanie w towarzystwie Sama otwiera Archibaldowi oczy na wiele istotnych spraw, których dotychczas nie dostrzegał.

Na początku spotkania dzieci miały sobie przypomnieć, jak się czuły pierwszego dnia w szkole. Odpowiadały, że nie wiedziały, co je czeka, ale równocześnie były podekscytowane. Następnie drugoklasiści rozmawiali o tym, kim jest przyjaciel. Ustalili wspólnie, że to osoba, której ufamy i spędzamy z nią mile czas. Często wieloletnie przyjaźnie zaczynają się w szkolnej ławce.
Po wysłuchaniu książki każdy uczeń miał napisać, kto jest jego przyjacielem i co razem lubią robić. Odpowiedzi były przeurocze.