Dwa tygodnie z książką – 23 kwietnia-8 maja

Od 23 kwietnia do 8 maja 2017 roku w siedzibie MBP czytelnicy będą mogli wziąć udział w szeregu atrakcji przygotowanych przez bibliotekarzy i członków Stowarzyszenia LekTURa w ramach akcji Dwa tygodnie z książką. Zachęcamy do sięgnięcia po książkę i odwiedzenia biblioteki.

Przełom kwietnia i maja to dla miłośników książek, bibliotek oraz bibliotekarzy szczególny czas. Wówczas obchodzone są Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich – 23 kwietnia oraz Dzień Bibliotekarza – 8 maja. W związku z tymi świętami Stowarzyszenie LekTURa i Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach zapraszają na Dwa tygodnie z książką. W programie między innymi amnestia, Biblioniespodzianka, ranking książek wszech czasów, konkursy plastyczny i fotograficzny czy quiz dla seniorów.

W dniach od 23 kwietnia do 8 maja 2017 przygotowany zostanie Kącik szczęśliwego powrotu książki do domu, w którym będzie można bez żadnych konsekwencji oddać przetrzymywane książki lub płyty. Czytelnicy będą mogli także w tym czasie wypożyczyć Biblioniespodziankę, czyli specjalnie zapakowaną książkę lub płytę, których tytuł i treść będą zasłonięte. Dopiero po wyjściu z biblioteki przekonają się, co wypożyczyli.

Podczas tych dwóch tygodni chcemy wraz z czytelnikami stworzyć ranking książek wszech czasów. Swoją propozycję będzie można napisać na tablicach, które znajdować się będą w każdym dziale biblioteki. A jeśli ktoś ma ulubioną książkę i chce ją innym polecić, będzie mógł na specjalnie przygotowanym formularzu w kilku zdaniach opisać, dlaczego warto ją przeczytać.

Ponadto podczas akcji odbędzie się także quiz wiedzy, w którym udział wezmą seniorzy z klubu Astry, a dzieci wezmą udział w warsztatach edukacyjnych z cyklu „EkoPaka – zamykamy obieg surowców”. Rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczny dla dzieci „Stwórz obrazkową historię książki”. Z kolei podczas podsumowania konkursu fotograficznego „Ubierz się w książkę”, które odbędzie się 8 maja 2017 roku, będzie można obejrzeć zdjęcia fotografa i laureata wielu prestiżowych nagród chojniczanina Aleksandra Knittera, który opowie między innymi o pracy fotoreportera.

Więcej o konkursie plastycznym „Stwórz obrazkową historię książki”

Więcej o konkursie fotograficznym „Ubierz się w książkę”

Plakat