Europejska Noc Muzeów także we Wszechnicy Chojnickiej

W sobotę 19 maja 2018 roku w ramach Europejskiej Nocy Muzeów odbędzie się w Chojnicach wiele ciekawych imprez. Warto także w godz. od 18.00 do 21.00 zajrzeć do Wszechnicy Chojnickiej, w której trwać będzie akcja „W starym szpitalu… Historia, folklor, książki i duchy”.

Na imprezę zapraszają Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach wraz ze chojnickim oddziałem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Na parterze Wszechnicy Chojnickiej czynna będzie wystawa historyczno-folklorystyczna, która dotyczyć będzie m.in. bogatej historii tego obiektu. Tutaj bowiem mieścił się na przełomie XIX i XX w. Zakład św. Boromeusza prowadzony przez siostry franciszkanki. Natomiast po II wojnie światowej mieścił się szpital oraz przychodnia zdrowia. Ponadto będzie możliwość obejrzenia najstarszych książek ze zbiorów biblioteki oraz spotkania z duchami przeszłości. Każdy będzie mógł sam wykonać kaszubską broszkę.