Filip Porębski spotka się z młodymi czytelnikami

W ramach akcji Dwa tygodnie z książką. Od Dnia Książki do Dnia Bibliotekarza, która trwa w MBP w dniach 23 kwietnia-8 maja, w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci w poniedziałek 6 maja o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie z pisarzem Filipem Porębskim.

Filip Porębski jest młodym mieszkańcem powiatu chojnickiego i ma na swoim koncie dwie książeczki dla dzieci: „Zosia i Maks, czyli afera za dużych spodni” i „Banda nieudaczników”. Poza książkami nastolatek napisał także kilka sztuk teatralnych. Jedna z nich została została wystawiona w Kielcach przez aktorów Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”.

Dwa tygodnie z książką organizowane są przez Stowarzyszenie LekTURa i Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnicach, a współfinansowane przez Urząd Miejski w Chojnicach i Starostwo Powiatowe.