Grudniowe spotkanie DKK dla dorosłych

Podczas grudniowego spotkania członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych omawiały książkę Marka Hłaski pt. „Wilk”.

Tym razem klubowe spotkanie odbyło się w jednej z chojnickich kawiarni. Panie przy kawie, herbacie i słodkościach rozmawiały o zaginionej debiutanckiej powieści Marka Hłaski „Wilk”, odnalezionej i opublikowanej po raz pierwszy w 2015 roku. Powieść wydana została w dwóch wersjach – popularnej i jako wydanie krytyczne z opracowaniem naukowym.

Bohaterem książki Marka Hłaski jest chłopak z warszawskiego Marymontu Rysiek Lewandowski, dorastający w okresie międzywojennym. Świat w powieści pokazany jest z perspektywy młodego, dojrzewającego bohatera, a osią konstrukcyjną są jego monologi wewnętrzne. Rysiek pragnie lepszego życia, fascynują go filmy o Dzikim Zachodzie. Jego wzorem jest kowboj Ken Maynard, jednak w warszawskim świecie obowiązują inne reguły niż w świecie filmowym. Chłopak marzy o ucieczce do Ameryki, do wolności.

Panie stwierdziły, że książkę dobrze się czyta z uwagi na ciekawe opisy, wartkie dialogi i zaskakującą akcję. Warto zapoznać się z tą odkrytą niedawno powieścią Hłaski.

Termin kolejnego spotkania DKK dla dorosłych ustalony został na piątek 20 stycznia 2017 roku, na godz. 18.00. Jego tematem będzie książka „Żywopłot” Dorit Rabinyan.