Grupa Motylki z „Tęczowych Misiów” zajrzała do biblioteki

W poniedziałek 10 czerwca 2019 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci gościła grupa Motylki z Przedszkola Niepublicznego „Tęczowe Misie”. Przedszkolaki wysłuchały historyjki pt. „Nie!” Marty Altés.

Spotkanie w bibliotece rozpoczęło się od pytania, czy pies może być przyjacielem człowieka. Najpierw jednak dzieci ustaliły, kto to jest przyjaciel i jakie są jego cechy. Następnie obejrzały rysunki przedstawiające psy pomagające osobom starszym lub jeżdżącym na wózkach inwalidzkich, aportujące, szukające zaginionych pod śniegiem lub gruzami, wyciągające z wody topiących się, prowadzące osoby niewidome. Te przykłady pomogły dzieciom stwierdzić, że pies jest przyjacielem człowieka.
W dalszej części spotkania Motylki wysłuchały krótkiej historii, którą opowiada pies o imieniu Nie. Jego właściciele cały czas go wołają. Gdy szuka skarbów w ogrodzie, słyszy: Nie! Gdy stara się ładnie wyglądać, słyszy: Nie! Gdy ogrzewa im łóżka i przegląda ich gazety, słyszy: Nie! Gdy pomaga ściągać pranie z linki, słyszy: Nie! Tylko jednej rzeczy nie rozumie: dlaczego właściciele kupili mu obrożę z cudzym imieniem.

Przedszkolaki szybko zorientowały się, dlaczego właściciele właśnie w ten sposób zwracali się do swojego pupila. Następnie dzieci usłyszały kilka zdań na temat psów i miały stwierdzić, czy są prawdą czy fałszem. Na zakończenie spotkania rysowały natomiast swoje psy, takie które chciałyby mieć lub które bardzo lubią.