Gumisie rozmawiały o jesieni

W poniedziałek 22 października 2018 roku grupa Gumisie z Przedszkola Niepublicznego „Bajka” wysłuchała w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci opowiadania Anny Sójki „Wycieczka do lasu” ze zbioru „Reksio – wielka księga przygód”.

Pewnego jesiennego dnia zwierzęta w gospodarstwie stwierdziły, że dotychczasowe miejsce zamieszkania im się znudziło. Postanowiły przenieść się do lasu. Nowe otoczenie oczarowało wszystkich. Teraz należało zbudować kurnik, chlew i budę dla psa, ale do tego zabiorą się po podwieczorku. Tylko, kto poda zwierzętom jedzenie w lesie? O tym miały się przekonać wkrótce, gdy poszły spać bez kolacji, a następny dzień przywitał je deszczem i chłodem.

Po wysłuchaniu opowiadania, dzieci rozmawiały o tym, w jaki sposób ludzie przygotowują się do zimy. Zatem zakładają cieplejsze okrycia wierzchnie, gromadzą zapasy oraz opał. Wyjaśniły również, co oznacza powiedzenie – Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Następnie na każdego przedszkolaka czekała łamigłówka, która zawieszona była na „Drzewku jesiennych zagadek”. Z zadaniem, zakończonym powodzeniem, zmierzyły się również panie nauczycielki. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały nagrody, a były nimi zakładki do książek.