Gumisie wspominały Wielkanoc

5 kwietnia Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci odwiedziła grupa Gumisie z Przedszkola Niepublicznego „Bajka”. Mimo że święta już minęły, 6-latki wysłuchały historyjki pt. „Marysia i wielkanocne jajka” Nadii Berkane.

Krótka rozmowa dotycząca Świąt Wielkanocnych przed czytanką pozwoliła stwierdzić, że przedszkolaki posiadają ogromną wiedzę dotyczącą tematu.
Przed świętami Misia Marysia wraz ze swoim przyjacielem chomikiem Gryzkiem postanawia ozdobić farbami pisanki. Jest przy tym sporo pracy, jak również dobrej zabawy. Gdy nadchodzi wielkanocny poranek, obydwoje chwytają koszyki do łapek i czym prędzej udają się do ogrodu, by szukać czekoladowych jajek. Kto z nich zbierze najwięcej?

Po wysłuchaniu opowiadania przedszkolaki zastanawiały się nad tym, co może znajdować się w kolorowym ozdobnym jajku. Podawały różne propozycje: że są w środku coraz mniejsze i mniejsze jajka ułożone wzorem matrioszek lub mniejsze czekoladowe jajka. Po otwarciu jaja okazało się, że wewnątrz niego znajdują się, owszem kolorowe pisanki, lecz z zapisanymi na nich zagadkami dla wszystkich uczestników. Gdy przedszkolaki uporały się już z wiosenno-świątecznymi zagadkami, zabrały się do prac plastycznych. Otrzymały kartki z dziobami, do których musiały dorysować pozostałe części ciała wybranego ptaka. I tak powstały między innymi: kurczęta, sowa, bocian, jastrząb i inne.