Hałabałki ze „Skrzatów” odwiedziły bibliotekę

Czterolatki z grupy Hałabałki z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Skrzaty” w środę 12 czerwca 2019 roku odwiedziły Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jakie należy spełnić warunki, by stać się czytelnikiem oddziału. W tym celu zapoznały się z obowiązującym regulaminem. Rozmawiały o tym, jak należy o książki dbać. Następnie Hałabałki obejrzały część księgozbioru, który wypożyczany jest najczęściej przez ich równolatków. Zobaczyły również książki, których nie wypożycza się do domu. Oprócz literatury pięknej zaznajomiły się z egzemplarzami popularnonaukowymi w czytelni.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki zostały zachęcone do założenia konta czytelnika i przyłączenia się do programu Fundacji Metropolia Dzieci „Z książką na start”, w który włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach.