Historia o oczekiwaniu na Boże Narodzenie

Grupa Pszczółki z Przedszkola Niepublicznego „Tęczowe Misie” w czwartek 7 grudnia 2017 roku gościła w Oddziale dla dzieci i młodzieży. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt. „Coś więcej” ze zbioru „Humory Hipolita Kabla” autorstwa Roksany Jędrzejewskiej–Wróbel.

Jamnik Hipolit Kabel nie mógł się doczekać, kiedy nadejdzie Boże Narodzenie. Wcześniej wysprzątał dom, zapakował prezenty, ugotował serdelki, po czym zaczął wypatrywać pierwszej gwiazdki. Niestety sekundy dłużyły mu się niemiłosiernie. Na dodatek kot Alojzy Kocioł się spóźniał. Postanowił zgasić światło, bo może wtedy pierwsza gwiazdka będzie lepiej widoczna. W takich ciemnościach zastał go Alojzy Kocioł z pytaniem na pyszczku: Dlaczego tak tu ciemno? Hipolit Kabel odpowiedział, że tworzy świąteczny nastrój, bo on jest najważniejszy.
Historyjka stała się przyczynkiem do rozmowy o świątecznym nastroju, dekorowaniu choinki, porządkach, przygotowywaniu potraw, sianku pod obrusem, dodatkowym nakryciu dla niespodziewanego gościa, śpiewaniu kolęd, świątecznych odwiedzinach bliskich i wreszcie o wizycie Gwiazdora.
Na zakończenie każde dziecko miało za zadanie pokolorować i ozdobić drobnymi elementami dekorację świąteczną.