IIc przygotowywała się do spotkania z pisarzem
  • A A A
  • 8 listopada 2016 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci odbyły się siódme zajęcia biblioterapeutyczne dla klasy IIc integracyjnej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach.

Tym razem spotkanie nie przebiegało według wcześniej ustalonej formy, a było wstępem do mającego odbyć się 15 listopada spotkania autorskiego z Wiesławem Drabikiem, na które dzieci zostały zaproszone przez bibliotekarki. Na wstępie grupa dowiedziała się kim jest autor, ilustrator, grafik komputerowy, co to jest spotkanie autorskie i autograf.
    Następnie uczniowie mogli zapoznać się z kilkoma książeczkami Wiesława Drabika będącymi w posiadaniu oddziału dla dzieci. Bibliotekarka podała też parę faktów z życia autora. Kolejnym punktem zajęć były warsztaty w oparciu o jedną z książek pana Drabika pt. „Pogotowie ratunkowe”. Jej tekst został tak skonstruowany, że mały czytelnik dowiaduje się z niego, jak zareagować, gdy komuś coś się stanie oraz jakie są inne służby powołane lokalnie do niesienia pomocy poza pogotowiem ratunkowym. Po wysłuchaniu opowiadania uczestnicy podzielili się na trzy grupy, w których mieli za zadanie wymyślić i narysować sytuację, w której trzeba wezwać pogotowie, straż pożarną i policję. Prace będzie można oglądać w trakcie i po spotkaniu z Wiesławem Drabikiem.

Stwórz nową galerię