Jest jeszcze możliwość dostarczenia przedmiotów do Kapsuły czasu

Mieszkańcy Chojnic mają jeszcze jedną okazję, żeby przynieść przedmioty, które znajdą się w Kapsule czasu. Drobne przedmioty można wkładać do specjalnej skrzyni w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach do 25 stycznia 2020 roku.

Kapsuła czasu przygotowywana jest w ramach obchodów 100-lecia powrotu Chojnic do ojczyzny. W piątek 31 stycznia o godz. 11.15 nastąpi uroczyste umieszczenie jej pod płytą Starego Rynku. Pomysłodawcy przedsięwzięcia zakładają, że kolejne pokolenie chojniczan otworzy Kapsułę czasu za 100 lat.

Jakie przedmioty można przynieść? Mogą to być książki, aktualne wydania lokalnych czasopism, fotografie, medale, dokumenty, przedmioty życia codziennego i inne rzeczy pokazujące realia obecnego życia w Chojnicach. Nie wszystkie materiały zostaną spakowane, a o ich wyborze zdecydują organizatorzy. Te, które nie zostaną umieszczone w Kapsule, zostaną zwrócone właścicielom.

Przedmioty przynosić można do 25 stycznia 2019 do Czytelni, która mieści się przy ul. Wysokiej 3, pokój 104, w godzinach otwarcia działu. Organizatorem akcji jest Urząd Miejski w Chojnicach w partnerstwie z chojnickimi placówkami kultury, w tym Miejską Biblioteką Publiczną w Chojnicach.