Jeżyki poznały dobrego wilka

28 stycznia 2019 grupa Jeżyki z Przedszkola Niepublicznego „Bajka” wysłuchała w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci opowiadania „O Wilku, który trafił do Baśniowego Lasu”, którego autorką jest Orianne Lallemand.

Zapowiadał się piękny i słoneczny dzień, w sam raz na przyjęcie z okazji nadejścia wiosny. W związku z tym Wilk chciał upiec szarlotkę, a że kucharz z niego żaden, postanowił znaleźć kogoś, kto mu pomoże. Gdy tak wędrował, spotkał trzy świnki, które na jego widok zaczęły wołać o pomoc. Wilk uspokoił je, że nie ma zamiaru zrobić im krzywdy, bo sam potrzebuje pomocy – nie ma pojęcia jak zabrać się za pieczenie szarlotki. Świnki obiecały dać Wilkowi sprawdzony przepis ciotki Róży w zamian za pomoc przy budowie domków. Skoro Wilk otrzymał sprawdzony przepis na smakołyk, teraz potrzebował składników do jego wykonania. I kiedy na nowo podjął swą wędrówkę, dotarł do domu siedmiu koźlątek. Tam wymienił się przepisem i w zamian za niego otrzymał mąkę. Dzięki spotkaniu Czerwonego Kapturka miał już masło, a przez uratowanie kury z łap lisa – jajka. Cukier zdobył, odłamując z chatki Baby Jagi cukrową rynnę, a jabłka od Królewny Śnieżki. Teraz Wilk mógł zakasać rękawy i zabrać się za pieczenie.

Zadaniem Jeżyków było narysować dobrego wilka. I tak na obrazkach przedszkolaków pojawił się wilk, który łamie wszelkie stereotypy: jest miły, wesoły i okazuje się, że może być dziewczyną.