Jeżyki z „Bajki” na lekcji bibliotecznej

W czwartek 15 września 2022 roku do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci przyszła grupa Jeżyki z Przedszkola Niepublicznego „Bajka”, aby dowiedzieć się jak najwięcej o bibliotece. Był to wstęp do cyklicznych spotkań czytelniczych.

Na początku pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o tym, jak mogą zostać czytelnikami biblioteki, jak długo można trzymać wypożyczone książki oraz jak o te książki dbać. Każdy przedszkolak mógł też wziąć udział w zabawie pt. „Co stało się książce?”. Jeżyki od razu rozpoznawały, czy książka została porwana, pogryziona, czy zalana przez wodę. Wypadki zdarzają się każdemu, dlatego ważne jest, żeby wiedzieć co zrobić, gdy coś się stanie z wypożyczoną książką.

Nieodłącznym elementem takich wizyt w bibliotece jest przekazanie przedszkolakom informacji o programie „Mała książka – wielki człowiek”, dzięki któremu mogą otrzymać w prezencie książki dla siebie i dla rodzica, a także pobawić się w zbieranie 10 naklejek, aby otrzymać dyplom i małą niespodziankę.

Jeżyki w dużym skupieniu wysłuchały wszystkich informacji. Od pań bibliotekarek otrzymały słodki poczęstunek i zaproszenie na Noc w Bibliotece, która odbędzie się w sobotę 1 października od godziny 17.00 do 21.00.