Jeżyki z „Bajki” z kolejną wizytą w bibliotece

Grupa integracyjna Jeżyki z Przedszkola Niepublicznego „Bajka” odwiedziła we wtorek 13 marca 2018 roku Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci. Przedszkolaki pojawiły się w oddziale nie po raz pierwszy. W ubiegłym roku szkolnym uczestniczyły w cyklu zajęć biblioterapeutycznych.

Tym razem 5-latki wysłuchały opowiadania pt. „Otwórz bardzo ostrożnie” Nicka Bromleya. Miała to być opowieść o kaczątku, ale wkrótce okazało się, że do książki wkradł się krokodyl i zaczął zjadać najpierw litery, potem wyrazy, wreszcie całe zdania. Kaczątko postanowiło wziąć sprawy w swoje łapki i wkrótce pozbyło się krokodyla, który uciekł z książki, wygryzając w niej dziurę.

W drugiej części zajęć zadaniem przedszkolaków było dorysować, do istniejącego już dzióbka, resztę ciała potwora. Na szczęście niektóre istoty okazały się bardzo łagodne i pokojowo nastawione.