Już w sobotę 4 sierpnia rozstrzygnięcie XVIII Konkursu Poetyckiego Jednego Wiersza

Rozstrzygnięcie XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Jednego Wiersza, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnicach, odbędzie się w sobotę 4 sierpnia 2012 roku, podczas XVIII Chojnickiej Nocy Poetów.

Wiersze nadesłane na tegoroczną edycję konkursu oceniało jury w składzie: Krzysztof Szymoniak – przewodniczący, Małgorzata Ostrowska (chojnicka poetka) i Dariusz Dziurzyński. Werdykt ogłoszony zostanie w trakcie Nocy Poetów, która rozpocznie się o godz. 18.00 w fosie miejskiej. Wręczone zostaną nagrody i następnie laureaci zaprezentują się na scenie. W trakcie Nocy będzie można także posłuchać wierszy dwóch jurorów – Krzysztofa Szymoniaka i Dariusza Dziurzyńskiego.
Jak co roku rozdawane będą tomiki z cyklu „Odblaski Nocy”, wydawane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnicach, w których publikowane są wiersze nagrodzone w konkursie i dostrzeżone przez jury.