Klasa Ic z ZSP nr 3 zakończyła zajęcia biblioterapeutyczne

W Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci w czwartek 13 czerwca 2019 r. odbyły się ostatnie zajęcia biblioterapeutyczne dla klasy kl. Ic integracyjnej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Chojnicach.

Tym razem dyskusja potoczyła się w stronę rzeczy dla dzieci najcenniejszych. Bibliotekarka poprosiła o pomyślenie o przedmiocie, który ma dla każdego z osobna największą wartość (nie chodziło o wartość materialną). Po chwili zastanowienia się uczniowie zaczęli wymieniać swoje przytulanki, gry i piłki. Ktoś powiedział, że zegarek, a nawet, że książki o Neli Małej Reporterce. Naturalnie nie obyło się bez wymienienia telefonu, laptopa oraz quada, ale tego typu przedmioty były w mniejszości. Następnie dzieci musiały odpowiedzieć na pytanie, co znaczy powiedzenie „Znalezione nie kradzione”. Dopiero po przedyskutowaniu tych kwestii, bibliotekarka przeczytała wszystkim książkę pt. „Ruthie i jej kłamstewka”. Po omówieniu tekstu uczniowie zostali poproszeni o narysowanie jednej „najcenniejszej” swojej rzeczy, za którą by tęsknili, gdyby się zagubiła.

Po omówieniu wykonanych ilustracji przyszedł czas na podsumowanie całego cyklu spotkań. Bibliotekarka jeszcze raz przypomniała książki, o których była mowa w trakcie kilku tygodni wspólnych spotkań. Każdy mógł powiedzieć, która książka mu się najbardziej podobała. Na zakończenie uczniowie wraz z paniami wręczyli pani bibliotekarce podziękowanie z własnoręcznie stworzonymi przez dzieci ilustracjami (małymi książeczkami).