Klasy zerowe ze szkoły katolickiej zapoznały się biblioteką
  • A A A
  • Oddział dla dzieci i młodzieży MBP w czwartek 25 stycznia 2018 roku odwiedzili uczniowie klas 0a i 0b z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Chojnicach.

Na początku spotkania zerówkowicze dowiedzieli się, że znajdują się w bibliotece, czyli w miejscu, gdzie wypożycza się i czyta książki. Następnie dowiedzieli się, w jaki sposób można zostać czytelnikiem oddziału. Usłyszeli również, czym jest regulamin biblioteki, czyli co wolno, a czego nie wolno robić w bibliotece. Sześciolatki doskonale zdawały sobie sprawę z tego, co książki lubią, a czego nie i jak należy o nie dbać w domu.

Przyszli czytelnicy świetnie rozpoznawali popularnych bohaterów opowiadań dla dzieci. Podczas spotkania mali goście obejrzeli również te książki, których nie wypożycza się do domu, tylko korzysta z nich na miejscu. Następnie udali się do pomieszczenia czytelni, by obejrzeć kilka książek popularnonaukowych i czasopisma dla dzieci. Mogli też zaobserwować, jak ich koleżanka z grupy wypożycza książkę ze swojej ulubionej serii.