Kolejne imprezy w cyklu Od Dnia Książki do Dnia Bibliotekarza
  • A A A
  • Stowarzyszenie Lektura i Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach zapraszają na kolejne imprezy przygotowane w ramach projektu „Od Dnia Książki do Dnia Bibliotekarza. Biblioteka – słowa, dźwięki, obrazy”.

We wtorek 4 maja od godz. 12.00 na Starym Rynku trwać będzie happening „My czytamy, a Ty?”. O godz. 12.00 rozpocznie się też inscenizacja „Rzepki” według Juliana Tuwima, przygotowana pod okiem bibliotekarek oddziału dla dzieci MBP. Będą też konkursy dla dzieci. Ponadto od godz. 12.00 do 16.00 także na Starym Rynku trwać będzie kiermasz książek organizowany przez bibliotekę i Muzeum Historyczno-Etnograficzne w Chojnicach.

W środę 5 maja o godz. 10.00 w Wypożyczalni dla Dzieci odbędzie się konkurs recytatorski języka niemieckiego „Poezja bez granic”. Poprzedzi go inscenizacja „Przygody Plastusia” przygotowana przez uczniów kl. 1-3 Zespołu Szkół nr 7.
    W piątek 7 maja o godz. 12.00 w Czytelni MBP odbędzie się inscenizacja „Balladyna”, w wykonaniu uczniów Gimnazjum Akademickiego w Chojnicach, a o godz. 12.30 podsumowanie konkursów czytelniczych.