Kolejne spotkanie młodzieżowego DKK

13 lutego 2020 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci podczas spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki została omówiona książka Jennifer Brown pt. „Hate List. Nienawiść”.

Valerie jest uczennicą liceum. Szkoła nie jest dla niej przyjaznym miejscem, ponieważ inni uczniowi jej dokuczają. Nie tylko ona pada ofiarą wyzwisk. Jej chłopak Nick też jest obrażany. Na skutek tego nastolatka tworzy listę nazwisk „do odstrzału”. 2 maja 2008 roku wczesnym rankiem dochodzi w szkole do tragedii. Życie traci pięć osób, a sprawca całego zajścia – chłopak Valerie, popełnia samobójstwo.

Książka zrobiła duże wrażenie na klubowiczach i moderatorkach. Czytelnicy zastanawiali się, co czuje człowiek, który jest nieustannie dręczony i ile czasu jest w stanie znosić upokorzenie. Stworzenie listy osób, których nienawidzi, było dla głównej bohaterki sposobem radzenia sobie z trudną sytuacją. Nie zamierzała się nią posłużyć. Stało się inaczej. Teraz musi z tym żyć.

Książka zmusza do refleksji nad tym, do popełnienia jakich czynów zdolny jest człowiek, który znajdzie się u kresu wytrzymałości psychicznej.