Konkurs „Czego boją się chojnickie dzieci” rozstrzygnięty

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczno-literacki „Czego boją się chojnickie dzieci”, ogłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnicach, Stowarzyszenie LekTURa, Urząd Miejski w Chojnicach oraz Chojnickie Centrum Kultury.

Jury zapoznało się z nadesłanymi pracami plastycznymi oraz literackimi i przyznało miejsca i wyróżnienia dla najlepszych.
W części plastycznej udział wzięło 85 osób. Niestety 2 prace zostały odrzucone z powodu niezgodności z regulaminem.
I miejsce zajęła Oliwia Szultka, kl. IVa, Szkoła Podstawowa nr 1
II miejsce – Paweł Gappa, kl. Ib, Szkoła Podstawowa nr 7
III miejsce ex aequo – Anna Grela, Chojnickie Centrum Kultury oraz Antonina Sporysz, kl. IIIb, Szkoła Podstawowa nr 1
Wyróżnienia: Judyta Galinska, kl. IIIb, Szkoła Podstawowa nr 1; Nela Drewczyńska, kl. IIIb, Szkoła Podstawowa nr 1; Zofia Kimel, kl. IIb, Szkoła Podstawowa nr 3; Laura Windorpska, kl. IIIf, Szkoła Podstawowa nr 7; Adrian Vogt, kl. IIIa, Katolicka Szkoła Podstawowa; Oliwier Skiba, świetlica przy Szkole Podstawowej nr 3; Bartek Półgęsek, kl. IIIc, Szkoła Podstawowa nr 1; Wiktoria Górzny, 6 lat; Iga Kiedrowicz, kl. IVc, Szkoła Podstawowa nr 7.

W części literackiej udział wzięło 26 osób.
I miejsce zajęła Wiktoria Ochibowska, 14 lat, Szkoła Podstawowa nr 1
II miejsce –Wiktoria Julia Mezek, kl. IIe gimnazjum, Szkoła Podstawowa nr 1
III miejsce ex aequo – Wiktoria Foks, kl. VIIc, Szkoła Podstawowa nr 3 i Agata Wodowska, kl. VIIc, Szkoła Podstawowa nr 7
Wyróżnienia: Mikołaj Leszczyński, kl. VIa, Szkoła Podstawowa nr 7; Mateusz Pilcek, kl. IIIf, Szkoła Podstawowa nr 8.
Laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na oficjalne wręczenie nagród we wtorek 29 maja 2018 roku o godz. 17.00 w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach (pokój nr 104).
Dziękujemy autorom prac za udział zarówno w części plastycznej konkursu, jak i literackiej. Na wszystkich uczestników konkursu (poza autorami zdyskwalifikowanych prac) czeka niespodzianka, więc zachęcamy do przybycia na podsumowanie.
Konkurs zorganizowany został w ramach akcji „Dwa tygodnie z książką. Od Dnia Książki do Dnia Bibliotekarza”.