Konkurs plastyczny dla dzieci z klas IV-VI

Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach i Stowarzyszenie LekTURa zapraszają dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Stwórz obrazkową historię książki”.

Konkurs jest organizowany z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w ramach akcji Dwa tygodnie z książka, która trwać będzie od 24 kwietnia do 8 maja 2017 roku. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy dotyczącej powstania książki, czytelnictwa wśród dzieci szkolnych, pobudzenie wyobraźni i ich aktywności twórczej, a także zaprezentowanie swojego talentu. Zadaniem uczestników jest wykonanie ilustracji przedstawiających ewolucję książki – od czasów najdawniejszych po współczesność. Prace wykonane dowolną techniką, w formacie A3, należy dostarczyć do 20 kwietnia 2017 roku pod adres – Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach, Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci, ul. Wysoka 3, 89-600 Chojnice, z dopiskiem: Konkurs plastyczny „Stwórz obrazkową historię książki”.

Do każdej pracy należy dołączyć kartkę z następującymi danymi: imię i nazwisko autora, wiek autora, adres zamieszkania i nr telefonu rodzica lub opiekuna, pełną nazwę i adres szkoły oraz klasę. Jeśli praca była wykonywana pod kierunkiem nauczyciela, należy dopisać imię i nazwisko nauczyciela.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 21 kwietnia, natomiast wręczenie nagród odbędzie się 24 kwietnia o godz. 12.00 w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach, podczas pierwszego dnia akcji Dwa tygodnie z książką.

Więcej informacji w regulaminie.
Plakat