Konkurs plastyczny „Najpiękniejsze zabytki Europy” rozstrzygnięty

Na początku V Nocy w Bibliotece, która odbyła się w sobotę 9 czerwca pod nazwą „Świat między książkami”, rozstrzygnięty został ogłoszony wcześniej konkurs plastyczny „Najpiękniejsze zabytki Europy”.

Konkurs zaadresowany był do starszych dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Wpłynęło 55 prac. Pokonkursową wystawę można było oglądać w holu na I piętrze MBP, a w Czytelni dla dorosłych odbyło się wręczenie nagród książkowych i pamiątkowych dyplomów. Prace oceniało jury w składzie: Anna Lipińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach, Danuta Wolińska z Chojnickiego Centrum Kultury, bibliotekarka Działu Opracowania i Gromadzenia Zbiorów Marzena Brunka i Mirosława Łuszczak z MBP. Werdykt odczytała przewodnicząca gremium Anna Lipińska.

W grupie uczniów szkół podstawowych (klas IV-VII) I miejsce zajęła Nikola Cupriak, kl. Va, ZSP 3 w Chojnicach; II miejsce – Bernadeta Mientka, kl. V, SP w Kosobudach, a III miejsce – Julia Klozak, kl. V, Chojnickie Centrum Kultury. Wyróżnienie otrzymał Piotr Miłaszewski, kl.VI ZS w Silnie.
W grupie uczniów gimnazjów I miejsce zajęli ex aequo Eliza Cysewska, kl. III, SP nr 7 w Chojnicach i Adam Ciemiński, kl. IIId, SP nr 7 w Chojnicach; II miejsce ex aequo Mikołaj Nica, kl. IIIb, SP nr 1 w Chojnicach i Weronika Swakowska, kl. IIId, SP nr 7 w Chojnicach; a III miejsce ex aequo Barbara Mindak, kl. IIIb, SP nr 1 w Chojnicach i Dominika Orlikowska, kl. IIIb, Gimnazjum nr 2 w Chojnicach. Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Lewandowska, Gimnazjum w Silnie. W grupie uczniów szkół średnich jury przyznało tylko wyróżnienie. Otrzymała je Wiktoria Belke, kl. Ia, Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach. W grupie osób dorosłych jury nie przyznało nagród.

Wystawę prac można jeszcze oglądać w holu MBP na I piętrze.