Lekcja biblioteczna dla grupy Motylki

W czwartek 18 listopada 2021 roku kolejna grupa przedszkolna odwiedziła Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci, by uczestniczyć w lekcji bibliotecznej. Tym razem były to Motylki – 5- i 6-latki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3.

Spotkanie w bibliotece rozpoczęło się od wyjaśnienia, na czym polega wypożyczanie i jakie są konsekwencje zniszczenia pożyczonej rzeczy. Następnie Motylki dowiedziały się między innymi: ile pomieszczeń wchodzi w skład oddziału, czym jest biblioteczny regulamin oraz jakie trzeba spełnić warunki, by móc wypożyczać książki z biblioteki. Podczas wizyty przedszkolaki obejrzały książki skierowane do czytelników w ich wieku. Były to tytuły zarówno beletrystyczne, jak i popularnonaukowe. 5- i 6- latki dowiedziały się również, gdzie zostały umieszczone książki, które nie wypożycza się do domu.

Na zakończenie spotkania dzieci zostały zaproszone do przyłączenia się do projektu „Mała książka – wielki człowiek” organizowanego przez Instytut Książki, a realizowanego przez chojnicką bibliotekę. Do akcji może przystąpić każdy przedszkolak.