Lekcja biblioteczna dla klasy 0b z SP nr 1

W piątek 16 września 2022 roku Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci odwiedziła klasa 0b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach. Sześciolatki wzięły udział w lekcji bibliotecznej.

Na początku spotkania zerówkowicze obejrzeli krótki film, który powstał w ramach projektu „Książki z półki”, zachęcający do czytania oraz do korzystania ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach. Następnie dzieci dowiedziały się, w jaki sposób można założyć kartę biblioteczną i zostały poinformowane na jak długo można wypożyczyć książki oraz co należy zrobić, gdy zniszczymy lub zgubimy książkę. W następnej części spotkania zaznajomiły się z księgozbiorem wypożyczalni i czytelni.

Na zakończenie wizyty mali uczniowie zostali zaproszeni do odwiedzenia biblioteki podczas IX Nocy w Bibliotece, która odbędzie się 1 października. Jednak to nie było jedyne zaproszenie skierowane do sześciolatków. W bibliotece czeka na nich wyprawka, którą mogą odebrać, przyłączając się do projektu „Mała książka – wielki człowiek” organizowanego przez Instytut Książki.