Lekcje biblioteczne dla młodszych dzieci z SP w Ostrowitem

W czwartek 5 marca 2020 roku Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci odwiedziły dwie grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ostrowitem. Najpierw 3-5-latki, a później zerówkowicze. Każda grupa uczestniczyła w lekcji bibliotecznej.Na początku spotkania dzieci rozmawiały z bibliotekarką o tym, czym różni się biblioteka od księgarni. Następnie mali uczniowie dowiedzieli się, co należy zrobić, by stać się czytelnikiem oddziału oraz w jaki sposób książki lubią być przez użytkowników traktowane. Następnie zapoznali się z księgozbiorem wypożyczalni i czytelni oraz z tymi książkami i czasopismami, które dostępne są wyłącznie na miejscu.

Na zakończenie przedszkolaki zostały zachęcone do założenia konta czytelnika i skorzystania z programu Fundacji Metropolia Dzieci „Z książką na start”, w który włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach.