Lekcje biblioteczne dla pierwszoklasistów z LO przy Nowym Mieście
  • A A A
  • Do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach w październiku 2017 roku przychodziły na lekcje biblioteczne pierwsze klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich z Zespołu Szkół przy Nowym Mieście w Chojnicach.

Podczas każdej wizyty licealiści mieli okazję obejrzeć poszczególne działy biblioteczne, zapoznać się z ich księgozbiorem, a także dostępnymi w nich zbiorami czasopism, płyt CD i DVD czy innych dokumentów. Poznali także zasady korzystania obowiązujące w działach. Poszczególne klasy rozpoczynały oglądanie biblioteki od wizyty w Czytelni i Informacji Bibliotecznej, gdzie bibliotekarka przekazała im wstępne informacje o tym, co oferuje biblioteka, co ciekawego się w niej dzieje oraz zwróciła uwagę na przydatną możliwość szukania konkretnych pozycji za pomocą katalogu online. Zapoznała ich także ze zbiorami Czytelni oraz funkcjonującej przy niej Pracowni Dokumentacji Regionalnej.

Następnie uczniowie udawali się do Wypożyczalni Literatury Pięknej i Popularnej dla Dorosłych, potem do Wypożyczalni i Czytelni Naukowej oraz do Mediateki. W każdym oddziale bibliotekarki udzielały informacji, zachęcały do korzystania ze zbiorów i odpowiadały na pytania uczniów.