„Marysia i wesoły dzień w przedszkolu”
  • A A A
  • We wtorek 19 września 2017 roku do Miejskiej Biblioteki Publicznej, Oddziału dla dzieci i młodzieży przyszła grupa Duszki z Przedszkola Niepublicznego „Bajka” w Chojnicach. Przedszkolaki wysłuchały historyjki Nadii Berkane pt. „Marysia i wesoły dzień w przedszkolu”.

Misia Marysia uwielbia swoje przedszkole. Przychodzi do niego wtedy, gdy jej rodzice udają się do pracy. Każdy przedszkolak ma swoją szafkę, w której przechowuje kapcie oraz inne skarby. By wreszcie się obudzić, Marysia razem z innymi dziećmi zaczyna grać na instrumentach muzycznych. Następnie wszystkie maluchy rysują i malują. Gdy jest ładna pogoda, dzieci spędzają czas na świeżym powietrzu. Po obiedzie jest pora na drzemkę, a następnie na to, co przedszkolaki lubią najbardziej, czyli na zabawę. Czas tak szybko mija w przedszkolu, że pora przekąsić podwieczorek. Po nim pani czyta książkę. Wreszcie zegar wskazuje taką godzinę, o której rodzice kończą pracę i odbierają Marysię z przedszkola. To był długi i wesoły dzień w przedszkolu.

Dzień w przedszkolu grupy Duszki, jak potwierdziły dzieci, jest również bogaty w różne aktywności. Oprócz nauki, zabawy i posiłków każdego dnia jest wiele atrakcji. I właśnie to dzieci narysowały na zakończenie spotkania w bibliotece.