Marzenia przedszkolaków

Kolejne spotkanie z grupą Pszczółki z Przedszkola Niepublicznego „Tęczowe Misie”, które odbyło się w poniedziałek 13 listopada 2017 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży dotyczyło marzeń.

Na początku spotkania przedszkolaki rozmawiały o tym, czym jest marzenie. Mianowicie jest to coś, co sobie wyobrażamy i chcielibyśmy otrzymać, na przykład w prezencie od świętego Mikołaja. Marzenia najpierw są tylko w głowie i ich nie widać. Gdy się spełnią – możemy je zobaczyć. Można marzyć nie tylko o zabawkach, ale również o tym, by coś się wydarzyło.

Następnie dzieci wysłuchały bajki pt. „Drzewko marzeń” autorstwa Zofii Beszczyńskiej ze zbiorku „Bajki o rzeczach i nierzeczach”. Pewnego razu w poniedziałkowy ranek na podwórku pojawiła się jakaś nieznana roślina. Każdego dnia rosła i stawała się coraz większa. W niedzielę rano rosło już drzewko, które zostało nazwane Drzewkiem Marzeń, dzięki swoim cudownym właściwościom. Każdy mógł znaleźć na nim wszystko, czego najbardziej pragnął. Co zdarzyło się potem? Zapraszamy do lektury.

W drugiej części zajęć dzieci opowiadały o swoich marzeniach: o lalkach i klockach, o tym, by dobrze się uczyć, a także, by wyzdrowiał ich kolega z grupy i szybko wrócił do przedszkola. Na zakończenie Pszczółki narysowały te marzenia i przykleiły do Drzewka Marzeń.